Autor Tema: povracanje pomoc  (Posjeta: 9356 vremena)

Offline Kloovi_Ljudi

• Opći Moderator
  • Učim pričati
  • Spol: Ženski
  • Klea, Leo, Peni, Maks, Lena i Pia
Odg: povracanje pomoc
« Odgovori #105 u: 03-01-2013, 20:30:46 »
Tak da sam i ja isto sva nemoćna...i non sto tražim po netu sve živo...A na kojoj stranici ste bili to?ovo di spominješ da ima neko sličan problem?

Evo našla sam. O nimfi je pa ima nekih specifičnosti, no može ti i pomoći, nadam se
http://www.justanswer.com/pet-bird/1rxi6-hi-cockatiel-four-years-october-started.html
Koliko cijeniš druge - toliko sam vrijediš.

Offline Kloovi_Ljudi

• Opći Moderator
  • Učim pričati
« Odgovori #106 u: 04-01-2013, 10:29:41 »
Ja ovu našu malecku ne razumijem uopće! Hiperaktivna je i dalje, leti ko manijak, vješa se okolo, skače, dere se, tuče se, grize nokte, ljulja se, grize igračke... Sve kao i inače. Ali kakica joj je mala, malo je ima, suha je, ima bijeli i crni dio što znači da ne jede (iako se trpa puuno, no većinu povrati, očito) i da je dehidrirana (valjda joj se ne sviđa miris jabučnog octa u vodi - zbilja ju nisam vidjela da baš pije). Ne znam što da radim s njom :( Bojim se da kad se ona smiri i ušušuri da će to onda značiti da je zbilja predaleko otišlo :(
Možda da ju ne puštam van više? Jer povraća koliko sam prijmjetila samo popodne, nakon što se malo izleti. No to ju ne spriječava da leti i dalje...

Offline Enna

• Učim pričati
  • 10.10.2012. empty, 25.11.2012. stigla moja Pikica
« Odgovori #107 u: 04-01-2013, 10:34:53 »
Trebalo bi ju popipat, al netko možda ipak stručniji, meni je Horvatek rekla da si papige znaju voljku natrpat ponekad pa im oni to isprazne. Ako misliš da ne pije onu vodu, daj joj običnu  :think:.  Ne znam kaj bi ju moglo zezat, al očito ju nekaj muči. Ovak možemo nagađat.

:utjeha:

Zašto poneki smatraju da moraju druge podučavat ? :) nepristojni ste !

Offline ivana26

• Učim pričati
  • Štefek-The Tigrica
  • Starost: 28
« Odgovori #108 u: 04-01-2013, 13:29:57 »
Da,rađe joj daj običnu vodu..nego da niš ne pije...a tko zna..možda i pije sam niste uspjeli skontati...

Ma gle...da je nešto jaaako opasno-ne bi se ona tak ponašala..ma kakvi..

Jer ovo što sma se sve načitala o tom..s obzirom da je neprobavljeno-u pitanju je regurgitacija,a ne povraćanje(jer je povraćanje tekućije-tj..ne ide iz voljke)...a ovo naše ide iz voljke...
E sad...trebalo bi proštuduirati što bi sve to moglo biti...

Jer kad sam pričala s Horvatek-veli mi-u slučaju da je neka tvorevina unutra-oni bi to radili sa svakom konzumacijom jela...Što ima logike...

I znaš kaj-uvijek se pitamo kak se nije pokazalo na nijednoj drugoj ptičici,već smao na jednoj..možda je ona osjetljivija od drugih...zapravo svako životinja može drugačije regirati... :dnw:

Budem ja sad još malo istraživala...možda nešto nađemo :pardon:

Saper vedere

Offline Diana

• Administrator
  • Brbljivac
    • Sve o papigama
povracanje pomoc
« Odgovori #109 u: 05-01-2013, 22:09:44 »
Pa isto kak se i kod ljudi jedni razbole, a drugi ne.

Kod ptica je znakovito da počnu pokazivati simptome kad je bolest već uznapredovala. A kad se umire i našušure onda je generalno 5 do 12 da se nešto učini.

Dakle, bilo bi idealno da se što prije, sad dok je još vesela i živahna otkrije što ie, držim fige da vam se posreći! Jer sad još ima zaliha energije za borbu protiv bolesti što može samo olakšati izlječenje.

Offline Kloovi_Ljudi

• Opći Moderator
  • Učim pričati
« Odgovori #110 u: 07-01-2013, 15:02:58 »
Nisam ništa htjela pisat da ne ureknem, ali evo mala od petka popodne nije ni jednom bljucnula! Kakica je jučer bila normalna, obilna, boja ok...  :?:
Izgleda da je mulčica jedna ipak progutala nešto što je možda zapelo i stvorilo čep.

Ponovi li se samo jednom još idemo na pretrage kakice.

Offline ivana26

• Učim pričati
  • Štefek-The Tigrica
« Odgovori #111 u: 07-01-2013, 15:10:58 »
Samo da se tako održi stanje..da ne ureknem...kucam o drvo i glavu!!! :mig2:

Moguće da je nešto bilo što je pojela ili nešto u sustavu..pa je sad prošlo...

:tup:

Jeste se na krjau čuli s Horvatek?
Saper vedere

Offline Diana

• Administrator
  • Brbljivac
    • Sve o papigama
povracanje pomoc
« Odgovori #112 u: 07-01-2013, 17:57:26 »
Držim fige da je to sad uza vas!

Al ak se nastavi, preporučila bi bris voljke ako ikako možete napraviti, uz pretragu kakice, jer bi obzirom na povraćanje problem mogao biti i samo tamo lociran.

Offline Kloovi_Ljudi

• Opći Moderator
  • Učim pričati
« Odgovori #113 u: 07-01-2013, 21:31:07 »
Pa da, kažem, nek se samo jednom ponovi da povrati ide na kompletno "seciranje". Sad smo postrožili kriterije i više ne ostaju ni sekunde sami u sobi (dok su pušteni). Njoj je dovoljan i tren da negdje žvakne nešto. Bemti njen neumorni kljunić!
Danas ni jučer nisu dobili ni ocat više, iako sam u neudoumici da li da im dajem još, da odradimo "kuru" od 10-14 dana (još tjedan dana znači) kako se preporučuje kod upala. Pa sad nisam pametna...

Offline Enna

• Učim pričati
  • 10.10.2012. empty, 25.11.2012. stigla moja Pikica
« Odgovori #114 u: 07-01-2013, 21:35:40 »
Moj Koko kad je bio bolestan ja sam mu u posebnu čašicu stavljala vodu s lijekom, jer je onda mislio da nešto ful posebno dobiva, možeš probat barem da gucne u igri 1-2x tu s octom vodu, a ostavi joj i običnu (ak mislite da izbjegava ovu s octom). A i limun je ok, neki kažu da je ocat jači i bolji , neki kažu da je ista stvar  :dnw:. Možete i s limunom probat. Ja sam za tigricu u onu malu pojilicu stavljala 5 kapi. Ono je ja mislim 75 ml pojilica bila.

Zašto poneki smatraju da moraju druge podučavat ? :) nepristojni ste !

Offline Kloovi_Ljudi

• Opći Moderator
  • Učim pričati
« Odgovori #115 u: 15-02-2013, 20:30:37 »
Evo update problema s Peni i njenim povraćanjem, ako nekome može pomoći...

Već tri tjedna šaljem kakicu na analizu, tj, prvo slanje poštom je dolazilo tamo 5 dana, a onda je trebalo još par da dobijem informaciju da treba slati opet, pa opet skupljanje, slanje...

Uglavnom, zadnjih 3 tjedna Peni malo povraća, pa par dana ne, pa opet jedan dan dva - tri puta, pa opet par dana ništa...

Analiza kakice je pokazala da nema bakterija, parazita, a za gljivice ćemo znati u pon. No, u kakici se vidi dosta neprobavljenih sjemenki što upućuje na vjerovatno metabolički problem.
I kad malo bolje razmislim, sve je počelo kada sam počela raditi pa se njihov dnevni ritam promijenio. A počela sam im davat umjesto cijele količine hrane za taj dan ujutro, tu količinu raspoređenu u tri obroka.
Zaključak doktorice i mene je da je krivac za povraćanje najizglednije njena hiperaktivnost. Jer prije su stalno bili vani i nije bila panika s jedenjem i igranjem. A sada su cijelo jutro u krletci i jedu, ali kada ih se popodne pusti onda treba nadoknaditi igru za cijeli dan! A treba malo i jest i onda blesa mala jede, na brzinu trpa u sebe, niti ne razmrvi sjemenke, samo ih guta, a čim ju Leo zovne, ona juri van sa zalogajem u kljunu. I 15 min kasnije - bljuc! Doista ima smisla. A vjerovatno ima i malo drugačiji metabolizam pa kad se sve spoji...
Dogovor s doktoricom je da se mijenja režim prehrane, da im dajemo Probi-Zyme (kad ga uspijemo nabavit) i da vidimo što će biti iduća 3 tjedna. Ako se nastavi onda će ići na vađenje krvi da se vidi jel nešto s jetrom.
A ujutro idemo na vaganje da možemo za 3 tjedna vidjeti ima li napretka ili ne.

Mala naša blesica!  :giveheart:

Offline ivana26

• Učim pričati
  • Štefek-The Tigrica
« Odgovori #116 u: 16-02-2013, 08:33:17 »
A mišekica mala...

Da...zapravo uvijek se kaže da su papagaji najpodložniji stresu(promjenama) i zapravo ti neki poremećaji izviru iz njih.Evo baš gledam svog-sad sam ga u čet navečer odfurala svojima zbog lakiranja parketa-i jučer i danas ujutro sma vidla da kreće malo izbacivati poluprobavljene sjemenke(što je ziiiiher zbog promjene okoline,jer smo već na onom drugom topicu utvrdili da zapravo proso radi problem)

I kak bi im sad onda trebalo prilagoditi klopicu?Ali vidiš-kod nje je to što je ona apsolutno živahna..što je jako dobro :tup:

Joj ja sam rekla ovima u Zoocityu da pitaju da li se može nabaviti-i uzela je ženskica broj telefona i naravno NIJE nazvala.Sad ću slati u upravu..ilio nabavu..negdje.Ili čak Zoo Hobby(mislim da je njihov ZooCity-oni su velika veleprodajna firma).Budem danas našla neke mailove..poslala..Pa javim kaj su (ako) odgovorili :mrgreen:
Saper vedere

Offline Diana

• Administrator
  • Brbljivac
    • Sve o papigama
povracanje pomoc
« Odgovori #117 u: 16-02-2013, 09:41:18 »
Papige i inače ne mrve/drobe hranu, nego gutaju cijele sjemenke, samo ih oljušte. Jedino zob i tak neke brašnaste sjemenke stružu, jer se one ne mogu guliti. Onda se u voljci to počne probavljati i omekšavati, pa ide dalje i probavlja se do kraja. Tu sad ide ona rasprava o gritu, jer neki tvrde da topivi grit pomaže u drobljenju hrane u želučiću, drugi kažu da papigama to ne treba nego samo pticama koje gutaju neoljuštene sjemenke (recimo golubovi).

I ako se bilo gdje nešto "raštima", dođe do problema. A kod njih tako malih je teže otkriti što je stvarno uzrok...

Offline Kloovi_Ljudi

• Opći Moderator
  • Učim pričati
« Odgovori #118 u: 16-02-2013, 10:39:40 »
Ma ovo ostalo troje jede polakše i temeljitije pa se čini kao da sjemenke "prožvaču" u kljunu, jer svaku nakon čišćenja meljaju u kljunu još pola sekunde i sve nešto pucketa, osim Peni, ona samo što ne guta neoguljene. A Leo doista mrvi većinu sjemenki, no on ipak voli velike tipa suncokret koje ni ne može cijele progutat. Kaže veterinarka da će svakako koristiti Probi-Zyme kojeg ću naraučiti preko e-baya ako mi tu u ljekarni u utorak kažu da ne mogu ni oni nabaviti.
Promjena prehrane bi se svela zapravo na povratak na staro: ujutro dobiju količinu hrane za cijeli dan pa dok su sami ujutro i zatvoreni da u miru jedu koliko im treba. A onda popodne neće imati potrebu prejesti se na brzinu.
Kod nas se nadam da je doista problem samo u tome jer to je onda najlakše riješiti.

A Štefekica mala... kada otkriješ uzrok činit će ti se kao da je već ozdravio! mislim da je neznanje najgore...
Ako ne uspiješ ni ti riješiti u Zgbu nabavu, onda ću nam objema naručiti preko neta  :mig2:

Offline ivana26

• Učim pričati
  • Štefek-The Tigrica
« Odgovori #119 u: 16-02-2013, 11:17:56 »
E baš sam ti htjela reći da sma sad poslala upit Zoocity-u; Baš me briga-ne moraju stavljati to u prodajni program-ja im naručim dvije pikse za nas-i pokupim to u nekom njihovom pet shopu- ..nek se snađu :mig2:

Javim ti ako se gospoda jave!!Ako ne..onda ćemo valjda morati prek e-baya :pardon:

Joj je..slažem se-neznanje sucks!!Big time! Iskreno..sad imam osjećaj da ću magistrirati na GI Sustavu kod papiga :hahaha: Jel mi vjeruješ da sve moguće proučavam...
Saper vedere

Shoutbox