Autor Tema: bumortin - mamci za zohare  (Posjeta: 5774 vremena)

saki

• Gost
bumortin - mamci za zohare
« u: 19-05-2010, 13:49:30 »
dakle, kao sto se moze vidjeti i iz naziva teme, da se pretpostaviti o cemu je rijec, jedino sto nisam bila potpuno sigurna di bi postavila temu (ako ima prikladnije mjesto od ovog, nek' moderatori slobodno prebace).

dakle, kao sto neki znaju zivim u zgradi, zapravo ne u zgradi, vec neboderu i naravno da u njoj ima bisera koji il valjda ne odrzavaju redovito il ne odrzavaju uopce higijenu prostora u kojima borave i tako malo-pomalo naselili se zohari, koji su se s vremenom iz stanova tih bisera prosirili po stanovima ostalih (dakle i onih koji odrzavaju higijenu). svake godine se bar jedan-dva puta obavi dezinsekcija zgrade, al nije ocito puno pomoglo, jer gamad je neunistiva. e sad, odlucilo se da se ide na djelotvorniji nacin, a to su ti mamci bumortin. sad, dali netko ima ikakvih saznanja o tim mamcima, dali je cuo za njih, isprobao...sto li vec? surfajuci po net-u i procitavsi papir (kojeg su predsjednici zgrade podijelili), na kojem pise sve o tom famoznom mamcu (u obliku valjcica), pise ko da je rucno izraden, ekoloski prihvatljiv, nije stetan za ljude niti za toplokrvne zivotinje, al nigdje ne pise tocan sastav (jer je to ko tajna receptura), al jedino se navodi cca. 30% borne kiseline (acidium borici). buduci da se spominje kiselina, namece mi se pitanje, kako to nemoze bit stetno za ljude il zivotinje? e sad, potpuno sam sigurna da bi bilo stetno ako bi ljudi il zivotinja slucajno kozumirali taj mamac, al ono sto nisam potpuno sigurna je dali je totalno siguran za zivotinje (tocnije, moju zelenu neman), jer pise da se ne isparava, ne ostavlja tragove, niti ima neugodan miris? znaci, dali ja taj mamac mogu bez bojazni stavit u recimo kuhinjski ormaric il di vec treba, a da to nece stetit zelenku? on naravno nece imat pristup niti jednom mamcu (znaci, moguca konzumacija je u potpunosti iskljucena), ali me brine dali ipak postoji mogucnost od ikakvog isparavanja?

ako se kome bude ucinilo korisno ili ako se netko slucajno nade u situaciji ko mi, mogu otvoriti temu ili dopisati ovdje sve sto pise o tom mamcu.

Offline Ivanchica:)

• Učim pričati
  • Spol: Ženski
Odg: bumortin - mamci za zohare
« Odgovori #1 u: 19-05-2010, 14:25:45 »
Acidi borici se inače koristi u svrhu dezinfekcijskog sredstva kod životinja. Ja sam je imala kad mi je tigrica ozlijedila kljun, samo ne znam u kojem postotku je bila koncentrirana. Ovo je vjerojatno jak koncentrat ali mislim da nije štetan ako ga životinje ne unesu u organizam. Jedino vodite računa da je Piki pod strogim nadzorom zbog njegovih problema s letenjem, da se ne dogodi da padne na pod počne lizati ili grickati klopku.

Offline lejla

• Raste mi perje
  • Spol: Ženski
  • Lucky 02.09.2000; Luna 11.06.2007-03.02.2009
« Odgovori #2 u: 19-05-2010, 18:27:12 »
Ne mogu niusta pametno reci osim za acidi borici jako puno se koristi u medicini,kao dez sredstvo,za obloge,i jos puno toga mislim 2% rastvor.
"Ljubav je nekoga ostaviti na miru,ali uz naklonost i brigu!"

Skipi

• Gost
« Odgovori #3 u: 19-05-2010, 18:41:19 »
Za acidi borici sam jos davno citala da je kancerogena i da je na zapadu vec odavno izbacena iz upotrebe mada u nasim "zaostalim" krajevima jos preporucuju njenu upotrebu :yes3:

jacekica

• Gost
« Odgovori #4 u: 19-05-2010, 19:56:02 »
Pa neće to Piki jesti, a isparavat se neće, znam za taj recept, ide kukuruzno brašno nutra i borna kiselina, a žohari to jedu, nose na nogama i onda kakti pokrepaju. Možda možeš nać recept negdje na netu ili nekom forumu, ti si puno po internetu.
Potrefila si temu ko prstom u pekmez jer smo danas baš na temi o žoharima  :lol:  :zvizdi:

saki

• Gost
« Odgovori #5 u: 19-05-2010, 21:22:32 »
fala cure moje. :giveheart:
znaci koliko sam skuzila, acidi borici se uglavnom koristi za dezinfekciju ili kod zivotinja ili ljudi.
jedino na sto sam se sad najezila je sto kazes skipi da je kiselina kancerogena. mislim da cu morat malo prosurfat, pa vidit, jer me sad opet muci dali je kancerogena ako dolazi u dodir sa kozom, ako se konzumira (sto nece niko, ali svejedno da budem sigurna zelim znat) ili ako se udise ili sve od toga? pa ima da podivljam sad.  :preznojavase:

skombinirat cu da nikako nebude klopki di je piki, znaci budu u kuhinjskim ormaricima i eventualno iza frizidera i peci, kupaoni, wc-u...znaci nebude mogao do njih nikako i ni na koji nacin. kod nas ih nema fala bogu, sve dok opet ne pospricaju svu zgradu, onda pocnu bjezat od onuda di inace obitavaju, pa zgiljaju i kod nas, na sto mi se digne kosa na glavi, pa onda opet sve moram detaljno ribat, cistit, pospremat i tako. inace, postavljala sam u svaki ormaric u kuhinji, u cepove od plasticnih boca mjesavinu sode bikarbone i secera, jer kak gamad voli slatko pohitaju (navodno) na to, a ne skuze da unutra ima i sode, pa kad to pojedu...bude veselja i jednostavno ugibaju (nisam niti jednog vid'la kak se prevrnuo na leda, al bome nisam niti jednog vid'la da trckara uokolo).

:rofl: joj, jaco, vid'la sam i nisam mogla vjerovat...koda sam znala. da sam vidjela ranije, postavila bi pitanje tamo. hehe ...nadam se samo da ovu temu nece bo vidjet (i da vec nije), jer ce joj se kosa dic na glavi.  :rofl:

bo, oprosti mi molim te, al morala sam postavit temu. :)

bozana

• Gost
« Odgovori #6 u: 20-05-2010, 10:28:05 »
 :sohappy:  neka neka.....ovo je  jedna dobra i korisna tema.....a uostalnom .....tebi ja sve opraštam ...šta ću slaba sam na Zagrebčanke...  :crazy:

žohari iš iš iš........ :preznojavase:
« Zadnja izmjena: 20-05-2010, 10:31:23 od bozana »

Skipi

• Gost
« Odgovori #7 u: 20-05-2010, 17:44:14 »
Vi i vasi zohari :angry: Cijelu noc sam sanjala Saki, Bozanu i zohare velike kao golubovi :nesvijest:

saki

• Gost
« Odgovori #8 u: 21-05-2010, 15:19:55 »
 :sok1: ajme, uzasa!
oprosti, skipi...al stvarno je bilo nuzno da pitam. :)

partizanka

• Gost
« Odgovori #9 u: 09-08-2010, 23:23:57 »
pa evo teme o bumortinu!

znaci nije stetan za pernate - a ionako nece biti tamo gdje je mucika nego na prozorima i oko vrata ulaznih i tako to .....

jos samo da skontam kako da ga narucim svojima ....

partizanka

• Gost
« Odgovori #10 u: 10-08-2010, 10:45:14 »
ima li ko broj tel od saki???+

Shoutbox

Odg: Tigrica i moždani
Posted by: Kloovi_Ljudi u Tigrice u 22-10-2014, 11:26:39
Tigrica i moždani
Posted by: iko u Tigrice u 22-10-2014, 10:44:55
Odg: Pozdrav - dobrodošli!
Posted by: Valeria u Kutak za nove članove u 08-10-2014, 18:07:19