Autor Tema: Mačke ugibaju - HITNO!  (Posjeta: 5388 vremena)

Emanuell

• Gost
Mačke ugibaju - HITNO!
« u: 20-01-2010, 23:39:46 »
Bok, društvo!
U susjedstvu imamo alarmantnu situaciju i bilo kakav savjet bi dobro došao. Prije tjedan dana susjednima je uginuo predivan mačak star nepunih godinu dana. Prije smrti 4 dana ga nije bilo doma. Inaće umiljata mačka, predivne dlake i dobro njegovana. Kad se vratio doma bio je sav trom i usporen te nije htio jesti. Vlasnici su mu nudili hranu koju je inaće obožavao a on bi pogledao i maknuo pogled. Uskoro mu je počela izbijati pjena na usta i uginuo je.

Ista stvar se sada događa sa njegovom mamom. Nestala je prije 3-4 dana. Vratila se danas popodne i ponaša se isto kao i njen sin prije uginuća. Ne želi jesti, troma je i stvara joj se pjena na ustima. Pretpostavljam da je problem u gutanju jer se pjena stvara lagano. Polagano i teško diše.

I ona je kao i sin joj jako umiljata mačka.

Čitala sam na netu da bi to moglo biti nekakvo trovanje neurotoksičnim otrovima. Zna li netko što bi se moglo napraviti da je se spasi?

n.ekv

• Gost
Odg: Mačke ugibaju - HITNO!
« Odgovori #1 u: 21-01-2010, 00:22:03 »
Meni to najvise lici bas na trovanje. Moguce da ih neko od suseda truje! Ne znam mnogo o tome, ali , ako se dobro secam, mleko im moze pomoci. No, veterinar je tu od najvece pomoci...

andr3a

• Gost
« Odgovori #2 u: 21-01-2010, 08:17:28 »
Aktivni ugljen?  :dnw:

jacekica

• Gost
« Odgovori #3 u: 21-01-2010, 08:42:15 »
Ugljen koristi ako se da ODMAH, a ovako ne znam. Ako se vidi na vrijeme treba izazvati prvo povraćanje - slana topla voda, ali kad to krene - obično je kasno. Rijetko kad se tu nešto uspije napraviti. Netko si je dao u zadatak da potruje mačke jer mu smeta da hodaju okolo, možete jedino pokušati pronaći tko bi to u susjedstvumogao biti. Rekla je veterinarka s faksa - česo imaju takve slučajeve i sa psima, da se rijetko kad uspije spasiti životinju,a pas ti je stalno uz tebe pa reagiraš jako brzo, a mačka nakon par dana već ima oštećenja od otrova. Rečeno je da i ne treba biti neki poseban otrov, da je malo ČArlija u mesu siguran otrov i da životinju nitko nemože spasiti.
Tak - jedino otvorit oči tko bi to mogao biti pa ga prijaviti.

Oli

• Gost
« Odgovori #4 u: 21-01-2010, 08:55:07 »
Jedino što pomaže je hitno hitno odvesti mačku kod veterinara....mada nebih rekla da ima neke šanse obzirom da je danima nije bilo tko zna kad je pojela i što je pojela  :(
Moja Nera (pas) je kao štene bila otrovana ali mi smo reagirali u roku od 2 sata je dobila antidot, jedva se je izvukla.

Emanuell

• Gost
« Odgovori #5 u: 21-01-2010, 14:50:22 »
Na žalost, veterinar je reko da ne može učiniti ništa osim uspavati macu da ne pati više. Prestrašno! Od jutros joj ide krv iz nosa i sve je lošije. Oko 12 se negdje odvukla i vlasnici je više ne mogu pronaći. Ne reagira na dozivanje.

Šteta! :(

Međutim, cijela ova situacija digla je na noge sve vlasnike kućnih ljubimaca u okolici. Nitko više ne vjeruje nikom i svatko sumnja na svakoga.

n.ekv

• Gost
« Odgovori #6 u: 21-01-2010, 14:52:58 »
...imas baksuza tako... smeta im i kad neko dise. Da se to pronaci, ne znam kako je kod vas, ali kod nas sad takvim ljudima sleduje lepa robija... verujem da je tako i kod vas. Istrazite malo to.

Oli

• Gost
« Odgovori #7 u: 21-01-2010, 22:35:00 »
Žao mi je mace  :(

sad bi svi vlasnici kućnih ljubimaca trebali otvoriti šestero očiju kad su u šetnji jel tko zna gdje je i u što otrov stavljen, mamci su vjerojatno od mesa jer mačke nebi pojele bilo što (kao psi), a otrov je vjerojatno za štakore  :angry:

nadam se da više nitko neće stradati, te da ćete pronaći krivca...

partizanka

• Gost
« Odgovori #8 u: 21-01-2010, 23:35:01 »
Jednostavno - naletjele su na misiji otrov ili imale kontakta sa misevima otrovanim ... to ti je 99%
ljudi bacaju otrov za miseve gdje stignu a onda druge zivotinje nastradaju

a s obzirom da se to desilo dvjema zivotinjama u tako kratkom periodu ...
onda je i logika

macka se zavukla da umre :( jer mace to rade, bjeze od kuce jedino kada trebaju uginuti

zao mi je

potrudite se kao komsiluk pronaci te otrove

Pupi

• Gost
« Odgovori #9 u: 22-01-2010, 09:11:14 »
Nevjerovatno mi je da netko ide ubiti zivo bice,moj muz nekad poludi sa mnom kad ja nedam pauke po kuci tamaniti...jednostavno nije mi jasno kako taj covjek zivi s tim...

Emanuell

• Gost
« Odgovori #10 u: 22-01-2010, 11:31:57 »
Teško je reći tko je stavio otrove jer sigurno ih nije stavio oko svoje kuće gdje on može naići na njih ili njegovo dijete. Sigurna sam da su mamci zabačeni negdje ili su ih dali mačkama da pojedu odmah obzirom da su mace bile umiljate i dolazile svima u prolazu na porciju maženja i češkanja.

Ipak, sumnjam na jednu obitelj ali ne smijem ništa reći jer ako optužim krivog čovjeka samo ću napraviti gore.

Chupa

• Gost
« Odgovori #11 u: 22-01-2010, 13:16:59 »
Uh, kako bih ja sve te...grr!  :angry:
Svest takvih osoba mi nije jasna...pa, to su monstrumi.  :angry:
Ovde, kod mene, je bilo takvih koji su trovali mačke, pse - a da su to one životinje
koje su bile najmirnije i najumiljatije u okolini.

jacekica

• Gost
« Odgovori #12 u: 22-01-2010, 15:35:05 »
meni je to užasno, ali ako je mišji otrov onda je morala biti obavijest da se mace ne puštaju van neko vrijeme, da su psi n auzici da ne poližu crknutog otrovanog miša ili štakora.
Inače ja sam jako ZA trovanje miševa i štakora, imala sam ih u kući prije tri godine i više nemislim da ih treba pustiti da žive ... pojeli su mi kutije, garderobu, sve pokakali... jedva sam ih se riješila. Malo off topic, ali netko tu žali mišeke - taj ih nije imao kod sebe doma. Kad se sjetim kakve sve bolesti ti unesu u dom........

linolada

• Gost
« Odgovori #13 u: 22-01-2010, 20:53:36 »
Ja mislim da možda nije nitko namjerno stavio otrov. Mislim da je većina tih otrovna takva da su bezopasni za ljude (takav neki smo mi u vikendici stavljali jer smo imali problem sa miševima i štakorima u konobi), tak da ih je mogao netko staviti oko kuće ili neke šupe, pa su jadne mace slučajno nastradale......
Recimo, sredstvo za žohare je skroz bezopasno za ljude, vjerojatno i za toplokrvne životinje (kod nas u vrtiću se šprica stalno po dječjim ormarićima, po kuhinji i tak), a možda onda ima i nekih otrova samo za pojedine vrste životinja.
Ili se ja nadam da mace nisu namjerno otrovane........to mi je užasno.

Oli

• Gost
« Odgovori #14 u: 22-01-2010, 22:43:51 »
Citat:
da možda nije nitko namjerno stavio otrov. Mislim da je većina tih otrovna takva da su bezopasni za ljude (takav neki smo mi u vikendici stavljali jer smo imali problem sa miševima i štakorima u konobi), tak da ih je mogao netko staviti oko kuće ili neke šupe, pa su jadne mace slučajno nastradale......

mislim da nisi u pravu, nažalost, jer otrov protiv glodavaca je uglavnom ona crvena pšenica, a niti jedna normalna mačka koja je 100% mesožder neće pojesti pšenicu osim ako nije upakirana u komad mesa  :(

Shoutbox

Uzgajivac papiga u BiH
Posted by: Dini u 1000 pitanja i odgovora u Danas u 16:49:08
Udomljavam australske zebe
Posted by: chungaaa u Mali oglasnik u Danas u 12:36:58
Odg: Tigrica_lipom
Posted by: Kloovi_Ljudi u Tigrice u Danas u 11:48:42
Posted by: Arba0211 u Tigrice u Danas u 09:57:16
Posted by: Kloovi_Ljudi u Tigrice u Danas u 07:40:54
Tigrica_lipom